Ücretsiz Kargo

250 TL üzeri siparişlerde kargo ücretsiz

Sadece internet üzerinden satış yapıyoruz.

İşyerimizden 3d yazıcı parçası ve filament satışımız yoktur!

3D Yazıcı Yatak Mili Yağı - 20ml

3D Yazıcı Yatak Mili Yağı - 20ml
Galeri için resme tıklayınız.
  • Markalar Noname
  • Ürün Kodu:R.3023
  • Stok Durumu: 48
  • 11,80 TL
  • Vergiler Hariç: 10,00 TL
- +

Etiketler: 3D Yazıcı Mil Yağı - 20ml

3D Yazıcı Yatak Mili Yağı - 20ml

3D Yazıcı eksen yataklarını yağlamak için lityum gresi - makina yağı karışımıdır.

Ayda 1 kez eksen yataklarındaki lineer rulmanların ön ve arkasında milin üstüne ve Z eksen vidalı mili üstüne flanşlı somunun hemen üstü ve altına mercimek büyüklüğünde yağ sürmek bu aksamların sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır.

3D yazıcıların eksen yatağı mil ve kızaklarının ve vidalı millerinin periyodik olarak yağlanması gerekir. Mil, kızak ve vidalı millerin yağsız kuru çalışması bu parçaların çizilmesine, hızlı aşınmasına ve lineer rulmanların zamanla bozulmasına neden olabilir. Bu parçalardaki aşınma sonucu baskı kalitesinde düşüş gözlemlenebilir.

Bu parçaların yağlanmasında düşük viskoziteli (NKGI 0 sınıfı) lityum gresi kullanılması gerekir. Bu gres klasik alıştığımız gres yağından farklı olarak reçel kıvamındadır. Bu kıvam ile makina yağı gibi yüzeyden kolayca akıp gitmez ancak mil ve rulmanların üzerine bir miktar işleyecek kadar da incedir. Ülkemizde NLGI 0 sınıfı gresler yaygın olarak bulunmuyor. Lityum gresi sıvı makina yağı ile karıştırılarak reçel kıvamında bir yağ elde ederek eksen yatakları yağlanabiliyor.

Resim bilgi amaçlıdır. Fiyat 1 adet içindir.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler