3D Yazıcı 1.75 mm MPS Filaman - 7Hills MPS Filament

3D Yazıcı 1.75 mm MPS Filaman - 7Hills MPS Filament
Galeri için resme tıklayınız.
  • 129,80 TL
  • Vergiler Hariç: 110,00 TL
- +


Etiketler: 3d yazıcı, filaman, filament, sarf, 3d yazıcı sarf, 3d yazıcı ham madde, 1.75mm, 1, 75mm, mps, mps filament, mps filaman, hips, polistiren

3D Yazıcı için 7Hills MPS filaman - MPS Filament

Polistiren, çok çeşitli kullanım alanı bulunan bir termoplastik türüdür. Polistiren (PS) işleniş şekline göre Antişok (HIPS), Kristal (GPPS) ve Köpük (EPS) olarak sınıflandırılmaktadır. İşlenmesinin son derece kolay ve ekonomik olması nedeniyle Polistiren (PS), bir çok endüstri kolunda kağıt, ahşap ve metallerin yerine kullanılmaktadır. Film ve levha yapımı, kağıt ve kumaş kaplamaları, izolasyon levhaları, aydınlatma malzemeleri, buzdolabı-çamaşır makinesi aksamları, batarya kutuları, radyo ve televizyon kasaları, oyuncak ve ev eşyası yapımı gibi alanlarda yaygın şekilde kullanılmaktadır. 3D yazıcılarda antişok (HIPS) yaygın olarak kulanılmaktadır. 

7 Hills modifiye polistiren 3d baskıda verdiği üst düzey yüzey kalitesi ile diğer HIPS filamanlardan ayrılmaktadır.

7 Hills MPS, 75 oC derecede yumuşamaya başlayan sert, hafif esnek bir malzemedir. MPS'in yüksek darbe dayanımı vardır.

MPS ile baskılarda malzemenin yüksek çekme oranı nedeniyle üretim esnasında parçanın baskı tablasına tutunamaması ya da baskı esnasında tabladan ayrılması ya da modelin çatlaması gibi sorunlar yaşanabilir. Çekmesi ve baskının tabladan ayrılma oranı ABS'e göre nispeten düşüktür. Ekstrüzyon akışkanlığının ve yumuşama sıcaklığının (75 oC) yüksek oluşu ekstrüzyon esnasında ekstruderde PLA'ya nispeten daha az tıkanıklık olmasını sağlar.

MPS baskılarda parçanın hızla çekerek tabladan ayrılmaması için baskı ortamı sıcaklığının yüksek tutulması ve basılan modelin kontrollü şekilde yavaş soğutulması gerekir.

MPS ile baskılarda modelin yüzeye tutunabilmesi için baskı tablasına stick yapıştırıcı uygulanması önerilir. Bu konuda PVP içerikli Mikro, PVP içerikli Ofica, Tesa (yeşil) ve Giotto stick yapıştırıcıların iyi sonuç verdiği gözlemlenmiştir.

Kalınlık: 1.75mm (±0.05mm)

Renk: Naturel

Ekstrüzyon Sıcaklığı: 215-230 oC (*)

Tabla Sıcaklığı: 75 - 85 oC

Baskı Hızı: max. 70mm/sn

et Ağırlık: 1000 gram (~400 metre)

Makara Göbek Çapı: 60 mm

Makara Dış Çapı: 200 mm

Makara Kalınlığı: 70 mm

Karton kutu, vakumlu ambalaj ve silica gel paketi ile nemden korunan ambalaj içindedir.

(*) Isı sensörünün konumuna bağlı olarak daha düşük sıcaklıklarda ekstrüzyon yapılabilir.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.